•  Pécs, Tüskésréti út 75.
  •  herkulesbutor@gmail.com
  • (+36)30 396 6701

Modern bútorok

Modern Bútoraink azért népszerűek,mert megjelenésükben és minőségükben is képviselik a Német precizitást, satbilitást, praktikusságot! Impotált bútaraink közt olyan neves márkák jelennek meg, mint pl Segmüller.

A bútorlapból készült bútorok általában alacsonyabb minőséget képviselnek, mint a tömörfa bútorok. Kevésbé tartósak, mint egy keményfa bútor, mégis könnyebben kezelhetőek és jobban személyre, illetve a trendekre szabható design bútorok készülnek felhasználásukkal.
A bútorlapok különböző falapokból és reszelékekből tevődnek össze, amit különböző fatípusok, ragasztó és vegyi anyagok alkothatnak. Általában esztétikai és biztonsági okokból műanyaggal, papírlappal vagy furnérral borítják felületüket.


A bútorlap előnyei:
- Környezetkímélőbb, hiszen gyakran forgácsból és darált maradékfából készül, szemben a tömörfával, aminek megmunkálása közben rengeteg felesleg keletkezik. Ezáltal nemcsak magadat jutalmazhatod meg egy gyönyörű bútorral, de a természetnek is jót teszel!
- Manapság nagyságrendekkel elterjedtebb a bútorgyártásban, mint a tömörfa alapanyagok. Ennek fő oka, hogy jóval pénztárca barátabb, mint egy tömörfa bútor.
- Univerzálisabb, egyszerűbben kezelhető alapanyag, ráadásul a bútorlapból készült bútorok jóval könnyebbek tömörfa társaiknál.
- És ha mindez nem lenne elég meggyőző, akkor azt eláruljuk, hogy rengeteg színben beszerezhető, ezért nagyon változatos bútorokat lehet készíteni belőlük. Ennek köszönhetően unikális darabokra tehetsz szert, ízlésedre szabott bútorokkal veheted körbe magad.

 

És hátrányai:
- Mivel egy belső és egy külső, ragasztott rétegből állnak, így a felületi sérülések gyakran nem javíthatóak.
- Ha víz éri őket, akkor deformálódhatnak, illetve pl. az élfóliák ragasztása elengedhet.
- Továbbá kevésbé tágul hőre, és (amennyiben például padlóról beszélünk) gyakrabban kell cserélni, mint a keményfát. Míg egy tömörfa parketta évtizedekig bírja és egy csiszolással, lakkozással felújítható, addig a manapság divatos laminált parkettát 8-10 évente cserélni kell, hiszen gyorsabban elhasználódhat. Az alapanyagára így is tanácsos odafigyelni: egy puhább fából készült mesterséges padlóban akár egy tűsarkú is maradandó károkat tud okozni.
A bútorlap valóban kevésbé minőségi, mint a tömörfák, ám ez nem jelenti azt, hogy ne létezne tartós és strapabíró mesterséges fa alapanyag. Az alábbi táblázatban foglaljuk össze, hogy melyek a legkiválóbb minőségű elemek. A minőségitől haladunk a prémium anyagok felé.

Összefoglalva tehát a bútorlap könnyebben rongálódik és kültérre is ritkábban alkalmazható, mint a tömörfák.
A fabútorok ápolása többnyire megegyezik: mindegyikhez kaphatók speciális waxszok és olajok, amikkel megőrizheted bútoraink természetes szépségét.
A karbantartást beltéri bútorok esetében 2-3 évente, kerti bútorok esetében évente érdemes elvégezni a nyári szezon végén.


Beltéri bútorok esetében
1. Egy puha rongy segítségével töröld le a rárakódott port.
2. Önts egy vödör vízbe fél csésze ecetet, majd áztass bele egy puha rongyot. Csavard ki alaposan, hiszen a túl sok nedvesség kárt tehet a bútor felületében. Eztán körkörös mozdulatokkal tisztítsd meg. Ezt érdemes kétszer elvégezni, hogy a bútort biztosan megtisztítsd a felgyülemlett piszoktól.
3. Ezúttal, csakúgy, mint a kültéri bútorok esetében, következhet a wax és az olaj. Ha viszont DIY megoldásra vágysz, végy negyed csésze olívaolajat és negyed csésze ecetet. Keverd ezeket össze, majd egy átitatott rongy segítségével körkörös mozdulatokkal itasd át vele a bútorfelületet.
4. Ha a bútor megkopott fényét szeretnéd újrateremteni, szintén tudunk egy remek praktikát. Helyezz két filter teát forrásban lévő vízbe. Várd meg, amíg szobahőmérsékletre hűl, eztán merítsd el benne a törlőkendőt vagy rongyot. Miután alaposan beáztattad, csavard ki, majd sikáld végig ezzel a megkopott felületet. A teában található csersav kiváló szer a faápolásra, és csillogásának visszaállítására.
5. Lássuk, mit tehetsz az olyan makacsabb szennyeződésekkel, mint a tintafolt vagy vörösbor! Végy egy evőkanál szódabikarbónát és keverd össze egy kávéskanál vízzel, hogy egy vékony masszát képezzenek a szennyezett felületen. Dörzsöld gyengéden egy rongy segítségével, amíg eltűnik a folt.
A fa “él”, éppen ezért teljesen normális, ha az idő nyomot hagy rajta. Megjelenhetnek rajta kisebb rések, illetve a formája is változhat, de ez adja a szépségét is. Éppen ezért is elengedhetetlen, hogy rendszeresen ápold fabútoraidat!
Forrás: https://dodo.hu/blogs/lakberendezes-blog/mi-fan-terem-a-butor-igy-vasarolj-fa-butort

 

Aktuális árukészletünket keresse a Facebook -on

Modern Bútorok

Bankkártya

A legelterjedtebb fizetési eszköz a Bankkártya. Fontosnak tartottuk, hogy vásárlóink élhessenek ezzel a készpénz kímélő, kényelmes, biztonságos lehetőséggel. Bővebben...

Házhozszállítás

Házoz szállítási lehetőséggel is szeretnénk megkönnyíteni a vásárlást.Nálunk vásárolt bútorát, akár azonnal kiszállítjuk! Bővebben...

Költöztetés

Nyugodt, Szakszerű Költöztetésre vágyik? Értékeit szeretné biztonságban tudni?Akkor hívjon minket! Telefonszám: 30 9474-620 Bővebben...